Czy są soczewki, które skorygują moją wadę wzroku?

Dzięki miękkim soczewkom kontaktowym można skorygować właściwie każdą wadę wzroku. Szeroka gama produktów kontaktologicznych dostępnych na rynku pozwala na precyzyjne dopasowanie ich nie tylko do Twojej wady wzroku, lecz także do indywidualnych preferencji i stylu życia.

Soczewki sferyczne produkowane są w bardzo szerokim zakresie mocy. Dzięki temu właściwie nie istnieją ograniczenia w korygowaniu krótkowzroczności czy dalekowzroczności.

Również osoby cierpiące na astygmatyzm mogą używać soczewek kontaktowych. Soczewki kontaktowe dla astygmatyków to soczewki toryczne.

U osób po 40-ym roku życia mających objawy prezbiopii (starczowzroczności) ostrość widzenia koryguje się za pomocą soczewek multifokalnych. Pozwalają one uniknąć konieczności stosowania osobnych okularów do bliży i do dali.

Dzięki specjalnym soczewkom kontaktowym (np. Biofinity Energys) można przeciwdziałać objawom cyfrowego zmęczenia wzroku, co znacznie podnosi komfort osób spędzającym wiele czasu przed ekranami urządzeń cyfrowych.

Za pomocą soczewek kontaktowych można też korygować wady wzroku u dzieci.

Różnorodność i szeroki zakres parametrów soczewek kontaktowych sprawia, że możliwe jest skorygowanie 99,9% wad wzroku.