Jak prawidłowo i bezpiecznie zakładać soczewki kontaktowe

Jak prawidłowo i bezpiecznie zakładać soczewki kontaktowe?

Prawidłowo założone soczewki są niewyczuwalne i zapewniają wyraźne widzenie. Ich aplikacja jest prosta i bezbolesna. Ułatwi Ci to 5 prostych wskazówek:

Czyste dłonie

Przed założeniem soczewek dokładnie umyj ręce. Uchroni to soczewki przed zabrudzeniem, a Twoje oczy przed podrażnieniami i infekcjami.

Kształt soczewki

Po wyjęciu soczewki z pojemnika dokładnie ją obejrzyj. Półkolisty kształt świadczy o tym, że jest ona na właściwej stronie. Jeśli jej brzegi są wywinięte na zewnątrz, przewróć ją na drugą stronę.

Dopasowanie soczewki do gałek ocznych

Moc soczewek dopasowana jest do wady wzroku- odpowiednio w prawym i w lewym oku. Zakładając soczewki zawsze sięgaj najpierw po prawą soczewkę. Ten nawyk zminimalizuje ryzyko ich pomylenia.

Zakładanie soczewki

Soczewkę umieść na opuszku palca wskazującego. Środkowym palcem tej samej ręki odsuń dolną powiekę. Palcami drugiej dłoni odciągnij górną powiekę- powstrzymasz odruch mrugania. Skieruj wzrok ku górze, zbliż soczewkę do gałki ocznej i nałóż bezpośrednio na nią.

Ułożenie soczewki na oku

Aby po założeniu soczewka dopasowała się do oka i znalazła we właściwym miejscu, spójrz w górę, w dół i na boki, pomrugaj i na chwilę zamknij oczy.