Soczewki kontaktowe a praca przy komputerze

Praca przed ekranem komputera, smartfona czy tabletu jest dla wzroku nie lada wyzwaniem. Wpatrując się w monitory i wyświetlacze urządzeń cyfrowych, widzimy niewielkie obiekty z bliskiej odległości i na nich koncentrujemy wzrok. Drastycznie zmniejszamy częstotliwość mrugania, a mięśnie naszych oczu podejmują olbrzymi wysiłek pozostając w stałym napięciu. W efekcie uskarżamy się na suchość, swędzenie i pieczenie oczu, zaburzenia ostrości widzenia, napięciowe bóle głowy i karku. Wszystko to utrudnia nam pracę, pogarsza kondycję i obniża komfort.

To Cyfrowe Zmęczenie Wzroku, które dotyka niemal nas wszystkich. Stosowanie soczewek kontaktowych przeznaczonych do pracy z wykorzystaniem urządzeń cyfrowych może złagodzić objawy tej przypadłości zwracając Ci utracony komfort.

Soczewki kontaktowe Biofinity Energys zmniejszają objawy Cyfrowego Zmęczenia Wzroku. Redukują one zmęczenie mięśni rzęskowych i dbają o właściwe nawilżenie rogówki. Warto rozważyć je jako podstawową metodę korekcji wzroku jeśli intensywnie korzystamy z urządzeń cyfrowych i chcemy zadbać o zdrowie oczu.