Soczewki kontaktowe a prowadzenie samochodu

Prowadzenie samochodu wymaga od kierowcy skupienia, refleksu i doskonałej ostrości widzenia. Nie zawsze wszystkie te warunki zostają spełnione. W czasie jazdy samochodem nasze oczy narażone są na wiele czynników osłabiających ich kondycję, szczególnie, gdy prowadzimy w trudnych warunkach. Ma to bezpośredni wpływ na obniżenie naszego komfortu i pogorszenie bezpieczeństwa.

Soczewki kontaktowe poprawiają bezpieczeństwo, zapewniając kierowcy doskonałą ostrość i szerokie pole widzenia oraz lepsze widzenie obwodowe niż okulary.

Nosząc soczewki z powodzeniem możesz prowadzić samochód i w pełnym słońcu, i nocą, bez obaw o pogorszenie widoczności. W soczewkach kontaktowych nie odbija się bowiem światło słoneczne, ani reflektory aut nadjeżdżających z przeciwka. Używając soczewek możesz jednocześnie stosować okulary przeciwsłoneczne.

Trudne warunki jazdy nie są przeszkodą dla kierowców noszących soczewki kontaktowe. Równocześnie z nimi można używać specjalnych okularów do jazdy w trudnych warunkach (noc, mgła, opady, słońce).

Soczewki kontaktowe poza doskonałą ostrością widzenia dają kierowcom możliwość korzystania z dodatkowych udogodnień, dzięki czemu pozytywnie wpływają na bezpieczeństwo i komfort kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Prowadź odpowiedzialnie! Jeśli na co dzień korzystasz z soczewek kontaktowych, zadbaj o to, by w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń mieć dodatkowe zabezpieczenie w postaci okularów korekcyjnych. Pomimo tego, że soczewki to bardzo wygodna forma korekcji wzroku, dodatkowa para okularów w schowku zagwarantuje Ci bezpieczeństwo i da poczucie kontroli w każdej sytuacji.