Soczewki kontaktowe na cyfrowe zmęczenie wzroku

Cyfrowe zmęczenie wzroku – jakie soczewki kontaktowe?

Cyfrowe zmęczenie wzroku spowodowane jest nadmiernym wpatrywaniem się w ekrany telefonu, tabletu czy komputera. Wystarczy spędzać przed monitorem 2 godziny dziennie, aby zacząć odczuwać nieprzyjemne dolegliwości, takie jak: zmęczenie, podrażnienia czy suchość oczu.

Jakie soczewki kontaktowe stosować na Cyfrowe Zmęczenie Wzroku?

Cyfrowe urządzenia, takie jak: tablety, laptopy czy telefony komórkowe, mają pod wieloma względami wiele zalet. Pozwalają pracować w niemal każdym miejscu na ziemi, zapewniają stały kontakt z rodziną i znajomymi, umożliwiając dzielenie się z nimi swoim życiem, za pomocą zdjęć, filmów czy obrazu na żywo. Wiele godzin spędzonych przed ekranem monitora nie pozostaje jednak obojętne dla zdrowia, a w szczególności kondycji oczu.

Czym jest Cyfrowe Zmęczenie Wzroku i jak się objawia?

Cyfrowe Zmęczenie Wzroku to nieprzyjemne dolegliwości spowodowane nadmiernym wpatrywaniem się w urządzenia cyfrowe z bliskiej odległości. Wielogodzinna praca przed ekranem laptopa, częste granie w gry komputerowe, oglądanie telewizji, czytanie e-booków czy korzystanie z telefonu komórkowego, powoduje, że po pewnym czasie możemy zacząć odczuwać takie dolegliwości jak podrażnienie czy suchość oczu. Dobra informacja jest jednak taka, że objawom cyfrowego zmęczenia wzroku można zapobiegać za pomocą nowoczesnych soczewek kontaktowych.

Objawy cyfrowego zmęczenia wzroku to, przede wszystkim, osłabienie, podrażnienie, suchość oczu oraz niewyraźne widzenie. Przypadłość może również wywoływać uporczywe bóle głowy, a pośrednio także pleców, szyi oraz ramion.

Soczewki kontaktowe a syndrom cyfrowego zmęczenia wzroku

W odpowiedzi na coraz większy odsetek osób cierpiących na cyfrowe zmęczenie wzroku, powstały nowoczesne soczewki kontaktowe. Zostały one stworzone z innowacyjnych silikonowo-hydrożelowych materiałów o dużej tlenoprzepuszczalności. Soczewki zostały wyposażone w specjalny system Digital Zone Optics, który pomaga zapobiegać cyfrowemu zmęczeniu wzroku, na skutek wielogodzinnego wpatrywania się w ekrany cyfrowych urządzeń z bliskich odległości. System optyczny soczewek umożliwia swobodne przenoszenie wzroku z odległości bliskich na dalekie i z powrotem, zachowując przy tym ostrość widzenia.

Cyfrowe Zmęczenie Wzroku – przyczyny

Przyczyną występowania cyfrowego zmęczenia wzroku jest długi czas wpatrywania się w ekrany urządzeń cyfrowych, takich jak: telefony, tablety, telewizory, laptopy. Nieprzyjemne dolegliwości, takie jak: pieczenie i suchość oczu czy osłabienie widzenia, nasilają: ekspozycja na jasne światło, blask z ekranu komputera, wysilanie oczu w słabym świetle czy praca z urządzeniami cyfrowymi wymagająca koncentracji oraz skupienia.

Profilaktyka Cyfrowego Zmęczenia Wzroku

Na Cyfrowe Zmęczenie Wzroku najbardziej narażone są osoby, które codziennie pracują przed ekranem monitora. Nowoczesne soczewki kontaktowe z innowacyjnym systemem Digital Zone Optics, to jeden ze sposobów na ochronę oczu przed szkodliwym działaniem urządzeń cyfrowych. Dla dobra oczu, w czasie pracy przy komputerze, warto robić przynajmniej kilkudziesięciosekundowe przerwy co 20 minut. Wystarczy na chwilę oderwać wzrok od ekranu i spojrzeć na dowolny przedmiot lub obiekt oddalony o około 6 metrów. W profilaktyce Cyfrowego Zmęczenia Wzroku należy również zadbać o wygodne i odpowiednio przystosowane stanowisko pracy (odległość od ekranu powinna wynosić przynajmniej 40 cm) oraz prawidłowe oświetlenie. Najzdrowsza pozycja w czasie pracy to wyprostowane plecy i stopy dotykające podłogi.

https://vimeo.com/712810241