Soczewki kontaktowe miesięczne – Tanie i wygodne – Ceny szkieł kontaktowych

Soczewki kontaktowe miesięczne zdejmuje się każdego dnia przed snem, a zakłada rano. Jedna para wystarcza na 30 dni. Dobrze sprawdzą się u ludzi aktywnych i uprawiających sport. Są wygodne, niedrogie i komfortowe dla oka.

Czym się różnią soczewki miesięczne od jednodniowych?

Soczewki kontaktowe miesięczne to soczewki, które są przeznaczone do noszenia przez 30 dni. Zdejmuje się je codziennie wieczorem, czyści, wkłada do pojemnika z płynem do soczewek, a następnie zakłada kolejnego dnia rano. W odróżnieniu od soczewek kontaktowych jednodniowych, które zmienia się na nowe codziennie, soczewki miesięczne wyrzuca się dopiero po miesiącu. Wystarczy więc zaledwie 12 par soczewek na cały rok.

Soczewki kontaktowe miesięczne: dla kogo są?

Z miesięcznych soczewek kontaktowych zadowolone będą osoby ceniące sobie komfort i wygodę, prowadzące aktywny tryb życia i uprawiające sport.

Zalety i wady soczewek miesięcznych

Miesięczne soczewki kontaktowe zapewniają komfort noszenia ze względu na materiał, z jakiego są wykonane. Materiał silikonowo-hydrożelowy charakteryzuje się doskonałą przepuszczalnością tlenu, dzięki czemu oko pod soczewką „oddycha” i jest dobrze nawilżone. Wadą soczewek miesięcznych jest natomiast większe niż w przypadku soczewek jednodniowych ryzyko infekcji. Należy temu zapobiegać poprzez codzienne, dokładne czyszczenie soczewek i przechowywanie ich w przeznaczonym do tego płynie i pojemniku.

Jaka jest cena soczewek kontaktowych?

Cena opakowania miesięcznych soczewek kontaktowych jest niższa niż soczewek jednodniowych. Dokładna cena zależy od rodzaju wybranych soczewek – najtańsze są soczewki sferyczne do korekty krótko- i dalekowzroczności, a najdroższe progresywne dla osób starszych. Jeden dzień noszenia soczewek miesięcznych może w przybliżeniu kosztować 2,47 złote (kalkulacja na podstawie produktu Biofinity). Wymieniona kwota uwzględnia również koszty płynu do pielęgnacji soczewek miesięcznych.