Powody, dla których warto kupić soczewki jednodniowe

5 powodów, dla których warto kupić soczewki jednodniowe

Soczewki kontaktowe to bardzo popularna metoda korekcji wzroku. Są wygodne i pomagają poprawić ostrość widzenia przy różnych wadach. To przekonuje do nich coraz szersze grono użytkowników. Produkty te występują w wielu wariantach, dopasowanych do indywidualnego trybu życia. Jednym z nich są soczewki jednodniowe.

Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych powodów, dla których warto nosić soczewki jednodniowe. Dodatkowo, opowiemy też o tym, co to tak naprawdę znaczy, że soczewki są jednodniowe. A także wyjaśnimy, dlaczego warto się na nie zdecydować i kiedy taka korekcja wzroku jest szczególnie wskazana.

Dlaczego warto kupić soczewki jednorazowe?

Na rynku można spotkać dwa rodzaje soczewek kontaktowych:

Każdy typ ma swoje zalety, dostosowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.  Co to znaczy, że soczewki są jednodniowe? To po prostu produkt przeznaczony do jednorazowego użytku – otwiera się opakowanie, zakłada się soczewki rano, by wieczorem zdjąć i wyrzucić je do kosza. Dlaczego warto kupić jednodniowe soczewki kontaktowe? 5 najważniejszych powodów znajdziecie poniżej.

  1. Większa wygoda korzystania z soczewek w domu i w podróży

Największą korzyścią z noszenia soczewek jednodniowych jest bardzo duża praktyczność oraz gwarancja najwyższego stopnia higieny. Gdy już zdejmie się je z oczu, po prostu wyrzuca się je do kosza. Każda para jest zawsze w pełni sterylna i bezpieczna. Nie trzeba martwić się o utrzymanie ich w czystości przy pomocy specjalnego płynu, ani pamiętać o terminie przydatności do użycia. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się zatem na co dzień. Warto też sięgnąć po nie w podróży, gdy chce się zachować idealną ostrość widzenia podczas wyjazdu służbowego lub urlopu.

  1. Atrakcyjna cena – ile kosztują soczewki jednodniowe?

Wiele osób uważa, że noszenie soczewek jednodniowych generuje wysokie koszty. Nic bardziej mylnego. Bez trudu da się bowiem kupić produkty wysokiej jakości, korygujące różne wady wzroku. Ich dzienny koszt często nie przekracza ceny butelki wody mineralnej lub bochenka chleba. Dodatkowo, trzeba pamiętać o tym, że jednodniowe soczewki kontaktowe nie wymagają specjalnych pojemników ani płynów do czyszczenia, co generuje kolejne oszczędności.

  1. Soczewki jednodniowe – idealna opcja dla alergików

Soczewki jednodniowe stanowią idealne rozwiązanie dla alergików. W trakcie alergii nie zaleca się noszenia soczewek kontaktowych, wyjątek stanowią soczewki jednodniowe, gdzie na koniec dnia wraz soczewką w koszu lądują wszelkie alergeny zgromadzone na powierzchni soczewki. Dzięki nim koryguje się wadę wzroku w sposób niewidoczny. Dodatkowo w przypadku soczewek jednodniowych nie trzeba też martwić się o składniki aktywne z płynu do pielęgnacji soczewek wielokrotnego użytku, które czasami mogą uczulać.

  1. Jednodniowe soczewki kontaktowe to większe bezpieczeństwo oczu

Soczewki kontaktowe jednodniowe, jak choćby nowoczesne soczewki MyDay® firmy CooperVision, to większe bezpieczeństwo. Produkty jednorazowe są pakowane w sterylne opakowania. Ryzyko pojawienia się na ich powierzchni osadów białkowych lub tłuszczowych oraz innych groźnych zanieczyszczeń, prowadzących do wystąpienia stanów zapalnych oczu, jest znacznie mniejsze niż przy soczewkach wielokrotnego użytku. Nie trzeba też codzienne martwić się o dokładne czyszczenie soczewek przy pomocy płynu.

  1. Soczewki jednorazowe jako sposób na przetestowanie metody korekcji wzroku

Stosowanie soczewek jednorazowych rekomenduje się osobom, które korzystają z tej metody korekcji wzroku okazjonalnie (np. podczas uprawiania sportu). Dzięki nim zawsze mogą czuć się w pełni komfortowo.

Soczewki takie to także idealna opcja dla pacjentów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z soczewkami kontaktowymi. Jednodniowe soczewki pozwalają bowiem przyzwyczaić się do noszenia soczewek kontaktowych oraz wyrobić odpowiednie nawyki.

Jak korzystać z soczewek jednodniowych i czy można nosić soczewki cały dzień?

Jak widać, noszenie soczewek jednodniowych przynosi wiele korzyści. To naprawdę nowoczesna metoda korekcji wad wzroku. Idealnie sprawdza się u ludzi ceniących wygodę i komfort.

Jak długo można nosić soczewki jednodniowe? Produkty tego typu nadają się do noszenia przez cały dzień, nawet do 14 godzin, liczonych jednak nie od momentu założenia ich, ale od otwarcia opakowania. Trzeba o tym pamiętać, by zapewnić sobie pełną wygodę i bezpieczeństwo podczas stosowania soczewek.

Soczewki jednodniowe (i miesięczne) – wygoda i perfekcyjne widzenie dla wymagających

Soczewki jednodniowe, jak MyDay® firmy CooperVision, to komfort noszenia przez cały dzień. Nowoczesne produkty wytwarza się z materiału dobrze przepuszczającego tlen, o wysokiej zawartości wody. Zwiększa to wygodę noszenia w różnych warunkach, zapewniając zawsze optymalne nawilżenie oka.

Dlaczego warto kupić soczewki? Sięgają po nie zarówno osoby, które zazwyczaj noszą okulary, jak i pacjenci pragnący okazjonalnie skorygować wzrok w sposób niewidoczny dla otoczenia. Soczewki idealnie sprawdzają się podczas ważnych imprez, gdy chce się wyglądać perfekcyjnie. Pozwalają zachować pełną ostrość widzenia w każdej sytuacji. Są niezmiernie wygodne, praktyczne i bezpieczne. Trzeba tylko przestrzegać zasad prawidłowego zakładania, zdejmowania oraz pielęgnacji soczewek.

Stosowanie soczewek jednodniowych – idealne rozwiązanie dla wymagających

Nowoczesne, jednodniowe soczewki kontaktowe zwiększają komfort i bezpieczeństwo widzenia w każdej sytuacji. Nie obciążają przy tym znacząco domowego budżetu. Stanowią doskonałą alternatywę dla okularów. W wielu sytuacjach sprawdzają się nawet lepiej niż soczewki wielokrotnego użytku. Zdecydowanie warto sprawdzić, czy nie staną się praktycznym sposobem na korekcję wzroku również u Ciebie.

Sprawdź nasz artykuł: Soczewki czy okulary?